Chci být tak výjimečný, jak drahé věci si kupuju

Možná vás takhle věta zarazila, ale je opravdu dost lidí, kteří mají nutkání kupovat si to nejdražší, a trvají na "nejlepší" kvalitě s tím, že nic méně kvalitního by pro ně nebylo dost dobré.

Samozřejmě to neříkají  přímo takto, často si to takto ani sami neuvědomují, ale z jejich chování a sdělení to poznáte docela snadno.

Nejde o to,  že by bylo špatně kupovat si kvalitní věci. Jen je mylné se domnívat, že to nejdražší je nejkvalitnější.

Ovšem lidé s pochroumanou sebehodnotou si spojují cenu zboží a služeb se svojí vlastní hodnotou.

Mají pak dojem, že čím dražší věci si umí dopřát, tím lepší jsou.

Příčinou obvykle bývá to, že  se necítili hodnotní, důležití v dětství pro své rodiče. To je velká bolest.  A tak to dohánějí v dospělosti přes požadování kvality, nakupováním věcí, které dodávají určitý status, a mají chvilkový pocit, že jsou něco víc. 

To je samozřejmě cesta, která působí jen dočasně. Stejně jako přejídání, cigarety nebo alkohol přináší jen chvilkovou úlevu.

Ať se nám to líbí nebo ne, bez pohlédnutí do hloubky naší bolesti a přijetí pravdy o našich pocitech v minulosti reálná změna není možná.

Když se na to ale podíváme z opačné strany, tak je úžasné, že ta změna možná je. Je možné uzdravit svoji touhu po důležitosti a získat tak svobodu i v tom, co si chci koupit. Nemusí to být to nejdražší nebo to, co má na sobě přišitého krokodýlka. Může to být to, co se mi prostě líbí a splní to dobře účel.

Svoboda je báječná věc. Dokonce na ní i ušetříte :-)

Která esence může v tomto tématu podpořit?

Sedmikráska - protože pracuje s tématem hodnoty, pokory a přijetí sebe sama.