Jak používat Sluneční esence

Esence je dodávaná v lahvičce s rozprašovačem o objemu 50 ml a je určena k vnějšímu použití. Stačí 2 střiky nad hlavu, aby se esence mohla rozprostřít okolo těla.

Vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Je fajn, když můžete na daném místě ještě chvíli setrvat. (Podle vlastního pocitu můžete esenci skříknout i častěji, např. třikrát denně nebo 3 střiky během jednoho použití.) 

Takto esenci používejte nejméně 3 týdny nebo až do spotřebování celého obsahu. Po třech týdnech můžete užívání ukončit a udělat si kůru s danou esencí třeba za několik měsíců znovu. Obsah jedné lahvičky stačí na 2 měsíce používání.

Na začátku užívání se mohou vyplavit některé staré emoce, které s tématy esencí souvisí. To je v pořádku. Stačí, když je budete chvilku soustředěně vnímat. Pak mohou samy odeznít a přestat již zasahovat do Vaší přítomnosti. Když byste potřeboval/a, můžete i na 1-2 dny snížit dávkování na 1 střik ráno a večer nebo 1 střik denně. Případně si udělat pár dní pauzu.

Esence nejsou určeny dětem, těhotným a kojícím maminkám.

Někdy se stane, že vyplave na povrch nějaké těžší téma, což je také dobře a je to výborná příležitost na to si ho zpracovat v rámci nějaké aktivní práce na sobě.

Užívání Slunečních esencí nekombinujte s užíváním esencí z jiného systému esencí a začněte s jejich užíváním 1 - 2 týdny po doužívání esence. Jednotlivé Sluneční esence mezi sebou můžete kombinovat volně podle svého pocitu. 

Pro prodloužení trvanlivosti doporučuji nepoužívanou lahvičku uložit do ledničky. Pokud vám stačí trvanlivost do data uvedeného na etiketě, pak uložení v chladu není potřeba. 

Vhodné pořadí užívání esencí je lípa, dub, bez, růže, řebříček, osika, modřín, protože na sebe jejich témata postupně navazují. Není to však podmínkou. Je totiž možné, že některé z témat už máte do určité úrovně zpracované a aktuálně potřebujete jinou esenci, než je právě ta, která je v pořadí. Důvěřujte svému pocitu.

Je vhodné udělat si alespoň týdenní pauzu před užíváním další esence.

 

Podrobně jsem o pořadí a významu esencí mluvila v tomto rozhovoru.

Natáčel se v lednu 2020, kdy byly na světě lípa, dub, bez, růže a řebříček.

 

O tom, jak ještě dalšími způsoby podpořit účinky esencí, jsem natočila toto video.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Budu moc ráda, když mi pak napíšete, jak na Vás působily. 

Přeji krásné dny 
Bára Zumotová