Informace a doporučení

Jak si vybrat vhodné esence

V zásadě jsou 4 možnosti.

⇒ Začít esencí z lípy

Ta je totiž úplně základní a pracuje s tématy raného dětství, kdy jsme nezažili dostatek nepodmíněné lásky nebo jsme se necítili v bezpečí. Nevytvořilo se v nás tedy vědomí toho, že jsme milování hodní prostě jen proto, že jsme. S touto zkušeností pak neumíme dát lásku sami sobě a přijmout se takoví, jací jsme.

Lípa umí tato bolavá místa otevřít, uvolnit potlačený smutek a žal a naladit se zpátky na prožívání lásky. To potřebuje úplně každý a je to výchozí bod pro všechno ostatní.

⇒ Vybrat si konkrétní esenci podle jejích účinků

Můžete si pročíst účinky jednotlivých rostlin a vybrat si tu, jejíž účinky vás nejvíce přitahují. Tedy to, po čem vaše duše touží.

Pozor na to, abyste nevybírali rozumem a netlačili se tak např. do výběru řebříčku, protože chcete být osvícenější. Nebo do růže, protože si myslíte, že byste měla být více ženou. Obojí je fajn, ale zkuste na sebe netlačit. Všechno má svůj čas a většinou je nejlepší začít od základů a nechtít hned přeskočit do "vyšších levelů" :-)

⇒ Vybrat si konkrétní esenci podle vzhledu rostliny

I když se to možná nezdá, všichni jsme velmi intuitivní bytosti. Můžete se tedy podívat na obrázky rostlin a vybrat si tu, která vás nejvíce přitahuje. Bude obsahovat témata, která do svého života toužíte přijmout.

Nebo se naopak můžete blíže podívat na tu, která ve vás budí určitý odpor. To může být známkou toho, že naráží symbolikou svého vzhledu na nějaké nezpracované téma, na které by bylo vhodné si posvítit. Někdy může silně působit už to, když si jen pročtete účinky této rostliny a necháte je na sebe působit, aniž byste svou pozorností utíkali k něčemu jinému.

⇒ Udělat osobní transformační cestu, kdy budete esence užívat postupně v pořadí, ve kterém vznikly.

Důvod je ten, že jedna esence navazuje na druhou a postupně vás podpoří v tom vystavět si nový přístup k sobě, který bude znamenat:

  • více lásky k sobě - lípa
  • více ochoty a síly postavit se za sebe - dub
  • pevnější ukotvení svého místa a role v systému (rodiny, společnosti) - bez
  • více přijetí sebe jako ženy v ženském těle a u mužů přijetí žen do svého srdce - růže
  • jasnější propojení se svým duchovním já - řebříček
  • uvolnění se z obav a strachů, že nejsme dokonalí a podporu tvořit s radostí a lehkostí - osika
  • přijetí své výjimečnosti a odvahu ji žít - modřín
  • více prostoru na dopřávání - jahodník

Minimum času, který budete potřebovat na každou esenci, je 1 měsíc. Ten se skládá ze 3 týdnů užívání a 1 týdne pauzy před další esencí.

Každou esenci budete vnímat jinak. Některá pro vás bude snadná a rychlá, protože pro vás její téma není těžké. Některá může obsahovat téma, které je pro vás bolavější, takže budete potřebovat delší čas na užívání, abyste si vše potřebné mohli postupně vstřebat.

Do základního osobního transformačního okruhu patří v tomto pořadí lípa, dub, bez, růže, řebříček.

Ostatní esence je dále rozvíjejí, ale tyto jsou základní. Jejich užívání pro vás může představovat rok práce na sobě s pomocníky, kteří vám budou postupně otevírat témata, která je potřeba mít přijatá, uzdravená do hloubky, která je v daný okamžik možná.

Doporučuji nespěchat na sebe a dopřát si na vše dostatek času. Práci na sobě nelze uspěchat. Její součástí je i dostatek času na odpočinek a integraci všech zážitků a uvědomění.

⇒ Velmi inspirativní jsou také reference od lidí, kteří esence užívali, a popsali svoje zážitky a změny, kterými prošli

⇒ Pokud stále nevíte, tak mi napište nebo zavolejte a ráda vám poradím.

 

Přeji, ať jste na sebe laskaví a vyberete si ty správné pomocníky, kteří vám teď mohou pomoci přiblížit se sami k sobě.

Bára Zumotová

 

O esencích - jejich návaznostech a účincích už jsem mluvila v několika rozhovorech či videích.

Většinu najdete na mém YouTube kanálu.

Zde je záznam vysílání na Příznacích transformace.

 

Jak používat Sluneční esence

Esence je dodávaná v lahvičce s rozprašovačem o objemu 50 ml a je určena k vnějšímu použití. Stačí 2 střiky nad hlavu, aby se esence mohla rozprostřít okolo těla.

Vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Je fajn, když můžete na daném místě ještě chvíli setrvat. (Podle vlastního pocitu můžete esenci skříknout i častěji, např. třikrát denně nebo 3 střiky během jednoho použití.) 

Takto esenci používejte nejméně 3 týdny nebo až do spotřebování celého obsahu. Po třech týdnech můžete užívání ukončit a udělat si kůru s danou esencí třeba za několik měsíců znovu. Obsah jedné lahvičky stačí na 2 měsíce používání.

Na začátku užívání se mohou vyplavit některé staré emoce, které s tématy esencí souvisí. To je v pořádku. Stačí, když je budete chvilku soustředěně vnímat. Pak mohou samy odeznít a přestat již zasahovat do Vaší přítomnosti. Když byste potřeboval/a, můžete i na 1-2 dny snížit dávkování na 1 střik ráno a večer nebo 1 střik denně. Případně si udělat pár dní pauzu.

Esence nejsou určeny dětem, těhotným a kojícím maminkám.

Někdy se stane, že vyplave na povrch nějaké těžší téma, což je také dobře a je to výborná příležitost na to si ho zpracovat v rámci nějaké aktivní práce na sobě.

Užívání Slunečních esencí nekombinujte s užíváním esencí z jiného systému esencí a začněte s jejich užíváním 1 - 2 týdny po doužívání esence. Jednotlivé Sluneční esence mezi sebou můžete kombinovat volně podle svého pocitu. 

Pro prodloužení trvanlivosti doporučuji nepoužívanou lahvičku uložit do ledničky. Pokud vám stačí trvanlivost do data uvedeného na etiketě, pak uložení v chladu není potřeba. 

Vhodné pořadí užívání esencí je lípa, dub, bez, růže, řebříček, osika, modřín, protože na sebe jejich témata postupně navazují. Není to však podmínkou. Je totiž možné, že některé z témat už máte do určité úrovně zpracované a aktuálně potřebujete jinou esenci, než je právě ta, která je v pořadí. Důvěřujte svému pocitu.

Je vhodné udělat si alespoň týdenní pauzu před užíváním další esence.

 

Podrobně jsem o pořadí a významu esencí mluvila v tomto rozhovoru.

Natáčel se v lednu 2020, kdy byly na světě lípa, dub, bez, růže a řebříček.

 

O tom, jak ještě dalšími způsoby podpořit účinky esencí, jsem natočila toto video.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Budu moc ráda, když mi pak napíšete, jak na Vás působily. 

Přeji krásné dny 
Bára Zumotová

 

O autorce Slunečních esencí

Pravda je taková, že by mne nikdy nenapadlo, že budu vyrábět květové esence. :-)

Moje cesta k nim vedla dosti oklikou a přes úplně jiné obory, ale každá práce, kterou jsem v životě dělala mne hodně naučila a z těch všech zkušeností čerpám stále.

Když jsem byla malá nebo spíš úplně mladá slečna, ráda jsem listovala bylinkovými knihami od Marie Treben. Fascinovalo mě, co všechno se dá bylinkami vyléčit a kolik znalostí je v knihách obsaženo. Přišlo mi to nesmírně rozsáhlé a skoro nemožné to všechno vstřebat.

Ve škole mě vždycky bavila psychologie a filozofie, ale po roce 1989 byla atraktivní ekonomie, takže jsem šla na Vysokou školu ekonomickou. I tady jsem si jako vedlejší specializaci vybrala Psychologii a sociologii v řízení a bavila mě z celého oboru nejvíc.

Řízením vtipných nedorozumění jsem se pak dostala do telekomunikací a informačních technologií a posléze několik let pracovala jako project manager. Znovu jsem se svým způsobem vracela k tomu, co je mi nejbližší a to je práce s lidmi. Tehdy v oblasti řízení.

Byla to velmi zajímavá a velmi náročná práce, kterou jsem přesušila narozením syna, kdy nastalo úplně jiné učení a lekce. Kromě toho, že mi bylo dopřáno být maminkou, nastal také čas, kdy jsem intenzivněji začala pracovat na sobě. Poznávat sama sebe, hojit stará zranění a lépe rozpoznávat pravdu a přirozenost od nánosu pravidel a očekávání společnosti.

Trvalo ještě několik let, než jsem objevila Australské květové esence, které mi pomohly změnit můj vztah k mamince. Od bodu, kdy to vypadalo, že už spolu nebudeme schopny komunikovat, do stavu, kdy se vídáme rády a užijeme si to. O vztahu k matce jsem napsala několik článků. Mohl by se vám líbit třeba tento.

Po této zkušenosti jsem začala studovat Australské esence a posléze s nimi pracovat s klienty. Krásná práce, která mi přinesla hodně zkušeností a nových poznání. Tím asi nejvýznamnějším bylo, že jsem se od autora Australských esencí, Iana Whitea naučila esence vyrábět. Tehdy mimo jiné zmínil, že kdyby žil v České republice, vyrobil by esence z lípy. 

To mě tehdy zaujalo a bylo právě období kvetení lip, takže jsem esenci z lípy vyrobila. Trvalo další 2 roky než jsem dospěla k tomu, že by esence z lípy mohl být produkt, který by si lidé mohli koupit. Vrhla jsem se tedy do přípravy a vše krásně klapalo, takže pár dní před 100. výročím vzniku České republiky byla esence k lípy na trhu. Reakce na ni byly velmi nadšené a zkušenosti s užíváním také. Měla jsem z toho velikou radost.

Pak přišla zima, kdy se esence vyrábět nedají, a já jsem čekala, zda přijde chuť a inspirace vyrábět nějakou další. Až do konce dubna to vypadalo, že ne, ale pak přišel impuls vyrobit esenci, která by pomáhala uvolnit strach z prožívání vlastních emocí. Touto esencí se stala esence z dubu

Následovala esence z bezu, esence z růže a esence z řebříčku. Každá esence má svůj příběh a prožitek, který jsem při výrobě měla. Je to vždy krásný, niterný zážitek, během kterého přichází informace o působení dané rostliny a souvislosti s tím spojené. Můžete ho najít u každé esence. 

V roce 2020 přišly další esence. Hned začátkem jara esence z osiky, která byla vytvořena s velkou naléhavostí a spěchem a já jsem záhy pochopila proč. Bylo to v období začátku nouzového stavu a mnoho lidí procházelo konfrontací se svými strachy, které tento nejistý a zcela nový stav provázely. Osika si s nejistotou a strachem umí krásně poradit a dodává klid a sebedůvěru, abychom si mohli dovolit procházet i zkušenostmi, na které ještě nejsme dokonale připravení a můžeme si je dokonce i užít.

O pár týdnů později se objevila esence z modřínu, která je o přijetí vlastní výjimečnosti a odvaze žít v nových podmínkách. Opět kvality, které potřebujeme v období, kdy nouzový stav končí, ale realita dalších dní bude přinášet velké změny, na které bude potřeba zareagovat a využít svých darů třeba úplně jinak, než jsme činili dosud.

Další esence přicházejí a já sama jsem zvědavá, jaké budou a co dalšího nám přinesou. Nevybírám je podle nějakého plánu, ale vnímám impulzy, které přicházejí prostřednictví rostlin nebo lidí a řídím se svojí intuicí, kdy cítím, že právě z této rostliny je potřeba udělat esence.

Mám nesmírnou radost, že Sluneční esence lidem pomáhají a navíc jsou často ochotní se o svoje prožitky a uvědomění podělit a to je nesmírně obohacující pro nejen mne i pro další bytosti, které se mohou inspirovat nebo jen získat podporu z vědomí, že další lidé řeší podobná témata a že se jim povedlo něco změnit.

Děkuji všem, kteří mě v této tvorbě podporují. Mé rodině, klientům a přátelům.

Bára Zumotová

 

 

 

3 položek celkem