Jak si vybrat vhodné esence

V zásadě jsou 4 možnosti.

⇒ Začít esencí z lípy

Ta je totiž úplně základní a pracuje s tématy raného dětství, kdy jsme nezažili dostatek nepodmíněné lásky nebo jsme se necítili v bezpečí. Nevytvořilo se v nás tedy vědomí toho, že jsme milování hodní prostě jen proto, že jsme. S touto zkušeností pak neumíme dát lásku sami sobě a přijmout se takoví, jací jsme.

Lípa umí tato bolavá místa otevřít, uvolnit potlačený smutek a žal a naladit se zpátky na prožívání lásky. To potřebuje úplně každý a je to výchozí bod pro všechno ostatní.

⇒ Vybrat si konkrétní esenci podle jejích účinků

Můžete si pročíst účinky jednotlivých rostlin a vybrat si tu, jejíž účinky vás nejvíce přitahují. Tedy to, po čem vaše duše touží.

Pozor na to, abyste nevybírali rozumem a netlačili se tak např. do výběru řebříčku, protože chcete být osvícenější. Nebo do růže, protože si myslíte, že byste měla být více ženou. Obojí je fajn, ale zkuste na sebe netlačit. Všechno má svůj čas a většinou je nejlepší začít od základů a nechtít hned přeskočit do "vyšších levelů" :-)

⇒ Vybrat si konkrétní esenci podle vzhledu rostliny

I když se to možná nezdá, všichni jsme velmi intuitivní bytosti. Můžete se tedy podívat na obrázky rostlin a vybrat si tu, která vás nejvíce přitahuje. Bude obsahovat témata, která do svého života toužíte přijmout.

Nebo se naopak můžete blíže podívat na tu, která ve vás budí určitý odpor. To může být známkou toho, že naráží symbolikou svého vzhledu na nějaké nezpracované téma, na které by bylo vhodné si posvítit. Někdy může silně působit už to, když si jen pročtete účinky této rostliny a necháte je na sebe působit, aniž byste svou pozorností utíkali k něčemu jinému.

⇒ Udělat osobní transformační cestu, kdy budete esence užívat postupně v pořadí, ve kterém vznikly.

Důvod je ten, že jedna esence navazuje na druhou a postupně vás podpoří v tom vystavět si nový přístup k sobě, který bude znamenat:

  • více lásky k sobě - lípa
  • více ochoty a síly postavit se za sebe - dub
  • pevnější ukotvení svého místa a role v systému (rodiny, společnosti) - bez
  • více přijetí sebe jako ženy v ženském těle a u mužů přijetí žen do svého srdce - růže
  • jasnější propojení se svým duchovním já - řebříček
  • uvolnění se z obav a strachů, že nejsme dokonalí a podporu tvořit s radostí a lehkostí - osika
  • přijetí své výjimečnosti a odvahu ji žít - modřín
  • více prostoru na dopřávání - jahodník

Minimum času, který budete potřebovat na každou esenci, je 1 měsíc. Ten se skládá ze 3 týdnů užívání a 1 týdne pauzy před další esencí.

Každou esenci budete vnímat jinak. Některá pro vás bude snadná a rychlá, protože pro vás její téma není těžké. Některá může obsahovat téma, které je pro vás bolavější, takže budete potřebovat delší čas na užívání, abyste si vše potřebné mohli postupně vstřebat.

Do základního osobního transformačního okruhu patří v tomto pořadí lípa, dub, bez, růže, řebříček.

Ostatní esence je dále rozvíjejí, ale tyto jsou základní. Jejich užívání pro vás může představovat rok práce na sobě s pomocníky, kteří vám budou postupně otevírat témata, která je potřeba mít přijatá, uzdravená do hloubky, která je v daný okamžik možná.

Doporučuji nespěchat na sebe a dopřát si na vše dostatek času. Práci na sobě nelze uspěchat. Její součástí je i dostatek času na odpočinek a integraci všech zážitků a uvědomění.

⇒ Velmi inspirativní jsou také reference od lidí, kteří esence užívali, a popsali svoje zážitky a změny, kterými prošli

⇒ Pokud stále nevíte, tak mi napište nebo zavolejte a ráda vám poradím.

 

Přeji, ať jste na sebe laskaví a vyberete si ty správné pomocníky, kteří vám teď mohou pomoci přiblížit se sami k sobě.

Bára Zumotová

 

O esencích - jejich návaznostech a účincích už jsem mluvila v několika rozhovorech či videích.

Většinu najdete na mém YouTube kanálu.

Zde je záznam vysílání na Příznacích transformace.