O autorce Slunečních esencí

Pravda je taková, že by mne nikdy nenapadlo, že budu vyrábět květové esence. :-)

Moje cesta k nim vedla dosti oklikou a přes úplně jiné obory, ale každá práce, kterou jsem v životě dělala mne hodně naučila a z těch všech zkušeností čerpám stále.

Když jsem byla malá nebo spíš úplně mladá slečna, ráda jsem listovala bylinkovými knihami od Marie Treben. Fascinovalo mě, co všechno se dá bylinkami vyléčit a kolik znalostí je v knihách obsaženo. Přišlo mi to nesmírně rozsáhlé a skoro nemožné to všechno vstřebat.

Ve škole mě vždycky bavila psychologie a filozofie, ale po roce 1989 byla atraktivní ekonomie, takže jsem šla na Vysokou školu ekonomickou. I tady jsem si jako vedlejší specializaci vybrala Psychologii a sociologii v řízení a bavila mě z celého oboru nejvíc.

Řízením vtipných nedorozumění jsem se pak dostala do telekomunikací a informačních technologií a posléze několik let pracovala jako project manager. Znovu jsem se svým způsobem vracela k tomu, co je mi nejbližší a to je práce s lidmi. Tehdy v oblasti řízení.

Byla to velmi zajímavá a velmi náročná práce, kterou jsem přesušila narozením syna, kdy nastalo úplně jiné učení a lekce. Kromě toho, že mi bylo dopřáno být maminkou, nastal také čas, kdy jsem intenzivněji začala pracovat na sobě. Poznávat sama sebe, hojit stará zranění a lépe rozpoznávat pravdu a přirozenost od nánosu pravidel a očekávání společnosti.

Trvalo ještě několik let, než jsem objevila Australské květové esence, které mi pomohly změnit můj vztah k mamince. Od bodu, kdy to vypadalo, že už spolu nebudeme schopny komunikovat, do stavu, kdy se vídáme rády a užijeme si to. O vztahu k matce jsem napsala několik článků. Mohl by se vám líbit třeba tento.

Po této zkušenosti jsem začala studovat Australské esence a posléze s nimi pracovat s klienty. Krásná práce, která mi přinesla hodně zkušeností a nových poznání. Tím asi nejvýznamnějším bylo, že jsem se od autora Australských esencí, Iana Whitea naučila esence vyrábět. Tehdy mimo jiné zmínil, že kdyby žil v České republice, vyrobil by esence z lípy. 

To mě tehdy zaujalo a bylo právě období kvetení lip, takže jsem esenci z lípy vyrobila. Trvalo další 2 roky než jsem dospěla k tomu, že by esence z lípy mohl být produkt, který by si lidé mohli koupit. Vrhla jsem se tedy do přípravy a vše krásně klapalo, takže pár dní před 100. výročím vzniku České republiky byla esence k lípy na trhu. Reakce na ni byly velmi nadšené a zkušenosti s užíváním také. Měla jsem z toho velikou radost.

Pak přišla zima, kdy se esence vyrábět nedají, a já jsem čekala, zda přijde chuť a inspirace vyrábět nějakou další. Až do konce dubna to vypadalo, že ne, ale pak přišel impuls vyrobit esenci, která by pomáhala uvolnit strach z prožívání vlastních emocí. Touto esencí se stala esence z dubu

Následovala esence z bezu, esence z růže a esence z řebříčku. Každá esence má svůj příběh a prožitek, který jsem při výrobě měla. Je to vždy krásný, niterný zážitek, během kterého přichází informace o působení dané rostliny a souvislosti s tím spojené. Můžete ho najít u každé esence. 

V roce 2020 přišly další esence. Hned začátkem jara esence z osiky, která byla vytvořena s velkou naléhavostí a spěchem a já jsem záhy pochopila proč. Bylo to v období začátku nouzového stavu a mnoho lidí procházelo konfrontací se svými strachy, které tento nejistý a zcela nový stav provázely. Osika si s nejistotou a strachem umí krásně poradit a dodává klid a sebedůvěru, abychom si mohli dovolit procházet i zkušenostmi, na které ještě nejsme dokonale připravení a můžeme si je dokonce i užít.

O pár týdnů později se objevila esence z modřínu, která je o přijetí vlastní výjimečnosti a odvaze žít v nových podmínkách. Opět kvality, které potřebujeme v období, kdy nouzový stav končí, ale realita dalších dní bude přinášet velké změny, na které bude potřeba zareagovat a využít svých darů třeba úplně jinak, než jsme činili dosud.

Další esence přicházejí a já sama jsem zvědavá, jaké budou a co dalšího nám přinesou. Nevybírám je podle nějakého plánu, ale vnímám impulzy, které přicházejí prostřednictví rostlin nebo lidí a řídím se svojí intuicí, kdy cítím, že právě z této rostliny je potřeba udělat esence.

Mám nesmírnou radost, že Sluneční esence lidem pomáhají a navíc jsou často ochotní se o svoje prožitky a uvědomění podělit a to je nesmírně obohacující pro nejen mne i pro další bytosti, které se mohou inspirovat nebo jen získat podporu z vědomí, že další lidé řeší podobná témata a že se jim povedlo něco změnit.

Děkuji všem, kteří mě v této tvorbě podporují. Mé rodině, klientům a přátelům.

Bára Zumotová

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení