Esence z dubu letního

595 Kč / ks
Skladem
Dub pomáhá dostat se do svojí síly. Být samo-statný.
Uvolnit to, co nám brání být opravdoví a stát ve své síle. 
Postavit se za sebe.
Jeho energie je silně jangová a pomáhá nám používat svoji stránku bojovníka, který se za sebe a svoje potřeby umí zcela přirozeně postavit a chrání si pevně svůj prostor
Dub pracuje na úrovni vztahu k otci a k mužům obecně.
Kategorie: Sluneční esence

Účinky esence můžete odhadnout i sami, když se na dub podíváte. Na stavbu květů, na tvar listů, kmene i na místo, kde strom roste.

Je to strom, jehož větve jdou doširoka do prostoru okolo něj. Jakoby opanoval celý prostor, ve kterém stojí a říkal tím: "Tohle jsem já a tohle je můj prostor."

Jeho květy nejsou nijak zvláštní. Většina lidí je ani nezná. Myslím, že dubu je to jedno. Je prostě sám sebou.

Esence je vytvořena ze samčích květů dubu. Plody dubu, žaludy, jsou velmi výživné a pěkně tvrdé. Dub zosobňuje pevnost a odolnost. Jen tak něco ho neporazí. Jeho dřevo vydrží i vodu a ze všech našich dřevin umí nejdéle vzdorovat povětrnostním podmínkám i střídání vlhka a sucha.

Lípu vnímám jako strom s jinovou, ženskou, mateřskou energií. I esence z ní je taková. Pomáhá nám vyrovnat se s emociálními zraněními, které narušily naši schopnost milovat, sebe i druhé. Její téma je láska a vztah k matce.

Dub naopak je stromem s jangovou, mužskou, otcovskou energií. Jeho esence nás na chvíli podrží, dovolí opřít se o otce, který už umí být samostatný a dá nám možnost si dávku této samo-statnosti nabrat a postavit se sami za sebe do své síly. Je to jako byste se opřeli o svého otce, dovolili si spočinout, nadechnout se, nabrat síly a pak vykročili do svého samostatného života.

Jak je statný dub, můžeme být statní i my, samo-statní.

Lípa a dub - stromový jin a jang

Účinky esence z dubu:

  • podporuje nás v naší opravdovosti a upřímnosti a rozpouští zábrany a snahy zavděčit se druhým, jestliže nás tyto zábrany odvádí od naší vnitřní pravdy a pravdivého projevu.

  • pomáhá dospět v samostatnou bytost, pro kterou je přirozené stát za sebou, svými pocity a potřebami.

  • je to esence síly, odolnosti a odvahy. Právě díky tomu, že můžeme cítit vše, co v nás je, se dostáváme do své síly. Už neuhýbáme, jsme otevření, upřímní a stojíme sami za sebou.

  • je to otcovská podpora, která nás učí "Narovnej se a vstaň, to zvládneš." 

    Je to otec, o kterého se můžete opřít, abyste se ve výsleku naučili sami stát a chodit.

  • pomáhá respektovat plně svoje tělo a pocity těla, tzn. přestat na sebe tlačit a naopak začít vyhovovat sami sobě. Uvědomit si, jak důležité to je a že je přirozené být pro sebe ve svém životě na prvním místě.

Na každého bude působit trochu jinak v závislosti na tom, jaká témata v této oblasti daný člověk aktuálně řeší. Pro mě to byla větší otevřenost a zpomalení přehnaného životního tempa. Vždy to bude cesta k vaší větší samostatnosti a opravdovosti.  

Další informace: 

Jak esenci užívat

Objem: 50 ml

Složení: voda, hruškový destilát, vibrační výtažek z dubu. Alkohol je tu pro konzervaci. 

Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

Jak ještě podpořit účinky Slunečních esencí

Sluneční esence - jejich účinky a propojenost