Esence z hvozdíku kropenatého

595 Kč / ks
Skladem

Hvozdík pracuje s velkou ženskou bolestí, zraněním, které postupně transformuje v sílu. Otevírá bolestí uzavřené srdce tak, aby žena mohla stát otevřená a cítící i v situacích, které by ji dříve mohly zraňovat. Nově v nich pak může reagovat a postarat se o sebe jako silná, dospělá žena, žena s kvalitou bohyně.

Kategorie: Sluneční esence

Hvozdík kropenatý možná znáte spíš jako slzičky Panny Marie. K tomu, jak esence vznikala, jsem napsala krátký příběh.

Hvozdík kropenatý, latinsky Dianthus deltoides neboli boží květ. Z latiny deus = bůh a řecky anthos = květ. Tato drobná rostlinka pracuje s hlubokou bolestí vzniklou ze ztráty nebo nedostupnosti milované osoby.

Vlastnosti hvozdíku:

Hvozdíky rostou v trsech, mají rády suchou půdu a spoustu sluníčka. Rostlinky jsou drobné, mají tenounké stonky, úzké lístečky, ale oslnivé květy. Fascinovaly mě už jako dítě. Když mi navíc babička řekla, že se jmenují slzičky Panny Marie, dostaly ještě nádech tajemna.

Stonky se rozdvojují do vidliček, kde kolínko je lemované dvěma lístky. Rozdvojení je na jedné rostlince několikanásobné a vždy do dvou větviček. Rostlinka tak nese symboliku párovosti a partnerství.

Květy se skládají z dlouhého tenkého kalichu a pěti zubatě zakončených korunních lístků. Každý z nich je pokropený bílými tečkami, slzičkami a ještě vyzdobený červeno růžovou kresbou. U hvozdíku se krása skrývá v detailu. Dokud se k němu neshýbnete, tak ty krásné detaily neuvidíte. I to souvisí s jeho účinkem.

Květ připomíná rozevřenou náruč nebo otevřené srdce, což je v zásadě totéž. Ukazuje plnou připravenost cítit, vnímat a přijímat horké sluneční paprsky nebo také stejně vášní naplněnou lásku.

Zajímavým faktem je, že květy opilují denní motýli. V tom je opravdu velký kus něhy a současně motýl symbolizuje transformaci. Přeměna z housenky v motýla je naprosto famózní. Možná i takto můžeme vnímat působení hvozdíku. Jako podporu v proměně v krásného motýla.

V bylinkářství se čaj z hvozdíku používá při rýmě a pro své zklidňující a nervy tišící účinky. 

Účinky esence z hvozdíku: 

  • tiší bolest a zármutek ze ztráty někoho blízkého a přináší klid
  • uvolňuje bolest z hlubokých ženských zranění a transformuje ji v sílu
  • otevírá bolestí uzavřené srdce, aby opět mohlo plně cítit a žít
  • podporuje zaměření pozornosti na sebe. Neupozaďovat se a neumetat cestičku druhému (třeba partnerovi), ale naopak si dovolit projevit sebe a svoji sílu bez omezení
  • přestat se bát konfliktu a pokoušet se mu vyhnout tím, že nebudu moc "vyčuhovat", moc se projevovat a moc chtít. Žádný konflikt nezmizí tím, že se budeme potlačovat. Je naopak potřeba umět laskavě a jasně vyjádřit, co cítíme a co potřebujeme. Ne si něco nárokovat, ale mít za sebe jasno a dovolit si to vyjádřit.

Další informace: 

Příběh vzniku esence z hvozdíku

Jak esenci užívat

Objem: 50 ml

Složení: voda, ovocný destilát, vibrační výtažek z hvozdíku. Alkohol je tu pro konzervaci. 

Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

Jak ještě podpořit účinky Slunečních esencí

Sluneční esence - jejich účinky a propojenost