Esence z jahodníku obecného

595 Kč / ks
Skladem

Jahodník má velmi jemnou, něžnou a vyživující energii.

Boří přesvědčení, která nás udržují v nedostatku, a umožňuje uvidět, co všechno si můžeme dopřát na mnoha různých úrovních.

Dosycuje to, co nám chybělo v minulosti, a naplňuje náš život prožitkem plnosti, sladkosti a hojnosti. 

 

Kategorie: Sluneční esence

Vlastnosti jahodníku:

Jahodník je velice drobná na pohled nenápadná rostlinka, která žije ve společenství ostatních jedinců. Těžko ho najdete růst osamoceně.

Patří do čeledi růžovitých, což ne každý ví, a jeho květ silně evokuje podobu erbovních bílých růží. 

Jeho květ je zcela symetrický, něžně bílý se žlutým středem a tenkými zelenými kališními lístky, které vyplňují prostor mezi těmi většími bílými. Jeho dokonalost zachytíme, jen když se shýbneme a pořádně si ho prohlédneme. Pak uvidíme jeho vznosné, královské držení. Když se jahodníku i dotkneme, zjistíme, že to není žádná křehulka. Má velice silné a pevné stonky, hustě chráněné chloupky. Stejnou ochranu používá i na listech. Ty chloupky připomínají ochrannou auru. Není tak pichlavá, jako jsou trny růží, ale ukazuje krásně, že i jahodník se umí bránit a své hranice si pevně drží.

Dokonalou symetrii zachovává nejen na květech, kde se drží počtu pěti okvětních a kališních lístků, ale také na listech, které se skládají ze tří osově symetrických částí.

Jahodníky rostou na půdách bohatých na živiny a poskytují sladké, voňavé, červené plody. Plody jahodníku obecného jsou dokonce sladší a chutnější než kulturní velkoplodé jahody. Sladkost jeho plodů je to, co nás obvykle na něm zajímá nejvíce. Sladká jahodová chuť je obvykle tou nejoblíbenější u dětí. Proto se pro děti vyrábí spousty jahodových zmrzlin, bonbónů nebo jiných cukrovinek. 

Jahodová chuť nás může vracet do dětství a připomínat sladkost, po které i teď můžeme toužit. Esence z jahodníku nám může pomoci si ve svém životě dovolit více sladkosti, hojnosti a plnosti. Může nám začít ukazovat, že to lze a můžeme to dělat docela jednoduše. Přesně takový obrázek v podobě tatínka hrajícího si s dětmi, jsem měla před očima při tvorbě esence. Ukazoval mi, jak naplněný čas lze trávit v naprosté jednoduchosti a prostotě. Ten příběh si můžete přečíst.

Jahodníky se rozrůstají skrze dlouhé výběžky z mateřských rostlin, na kterých vyrůstá dceřinná rostlina. Vytváří si tak společenství, ve kterých jsou vzájemně propojené a starší vyživují ty mladší. Květy jahodníku se rozvíjí postupně. Nespěchají všichni najednou a jahůdky tak dozrávají jedna po druhé. Jahody představují souplodí nažek na šťavnatém zdužnatělém květním lůžku.

Překvapivá je pevnost jahodníku. Stonky jsou pevné jako drátky. Vítr s nimi zatřese, ale neohýbá je. I květy samotné je nesnadné utrhnout. Naopak zralý plod vám téměř sám spadne do dlaně. 

Jahodník v sobě nese energii "všeho je dost, hojnost". Přináší poselství: "Nikdy nejsi sám. Výživa je tu pro tebe. Zázraky se dějí a všechno je možné."

  • pomáhá propustit omezující přesvědčení o tom, co můžeme dostat, o co můžeme žádat, co je možné a jak plný život můžeme žít.
  • ladí naše vnitřní přesvědčení na hojnost, která nemusí být spojena pouze s hmotnými statky, ale především s přijetím svobody žít život, jaký si přejeme.
  • může se projevit v tom, že si dovolíme požádat o pomoc a přijmout ji a přestaneme po sobě chtít všechno vyřešit sami a neobtěžovat druhé sebou samými.
  • pro někoho znamená změnu ve vztahu k jídlu, které přestane být náhražkou za emocionální nedostatek. To se může projevit v menší potřebě jídla co do kvantity, ale větší potřebě kvality výživy. Může zmírnit chutě na sladké, když jsou projevem nahrazování si lásky a sladkosti v životě.
  • dosycuje to, co nám chybělo v minulosti. 
  • přináší pohodu, pocit naplnění a spokojenosti sama se sebou. Můžeme pochopit, že dostávat od života to, co je v souladu s naším bytostným já, je přirozené.

Další informace: 

Zkušenosti lidí s používáním esence z jahodníku

Příběh vzniku esence z jahodníku

Jak esenci užívat

Objem: 50 ml

Složení: voda, hruškový destilát, vibrační výtažek z jahodníku. Alkohol je tu pro konzervaci.

Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

Jak ještě podpořit účinky Slunečních esencí

Sluneční esence - jejich účinky a propojenost

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení