Esence z jahodníku obecného

595 Kč / ks
Skladem

Jahodník má velmi jemnou, něžnou a vyživující energii.

Boří přesvědčení, která nás udržují v nedostatku, a umožňuje uvidět, co všechno si můžeme dopřát na mnoha různých úrovních.

Dosycuje to, co nám chybělo v minulosti, a naplňuje náš život prožitkem plnosti, sladkosti a hojnosti. 

 

Kategorie: Sluneční esence

Vlastnosti jahodníku:

Jahodník je velice drobná na pohled nenápadná rostlinka, která žije ve společenství ostatních jedinců. Těžko ho najdete růst osamoceně.

Patří do čeledi růžovitých, což ne každý ví, a jeho květ silně evokuje podobu erbovních bílých růží. 

Jeho květ je zcela symetrický, něžně bílý se žlutým středem a tenkými zelenými kališními lístky, které vyplňují prostor mezi těmi většími bílými. Jeho dokonalost zachytíme, jen když se shýbneme a pořádně si ho prohlédneme. Pak uvidíme jeho vznosné, královské držení. Když se jahodníku i dotkneme, zjistíme, že to není žádná křehulka. Má velice silné a pevné stonky, hustě chráněné chloupky. Stejnou ochranu používá i na listech. Ty chloupky připomínají ochrannou auru. Není tak pichlavá, jako jsou trny růží, ale ukazuje krásně, že i jahodník se umí bránit a své hranice si pevně drží.

Dokonalou symetrii zachovává nejen na květech, kde se drží počtu pěti okvětních a kališních lístků, ale také na listech, které se skládají ze tří osově symetrických částí.

Jahodníky rostou na půdách bohatých na živiny a poskytují sladké, voňavé, červené plody. Plody jahodníku obecného jsou dokonce sladší a chutnější než kulturní velkoplodé jahody. Sladkost jeho plodů je to, co nás obvykle na něm zajímá nejvíce. Sladká jahodová chuť je obvykle tou nejoblíbenější u dětí. Proto se pro děti vyrábí spousty jahodových zmrzlin, bonbónů nebo jiných cukrovinek. 

Jahodová chuť nás může vracet do dětství a připomínat sladkost, po které i teď můžeme toužit. Esence z jahodníku nám může pomoci si ve svém životě dovolit více sladkosti, hojnosti a plnosti. Může nám začít ukazovat, že to lze a můžeme to dělat docela jednoduše. Přesně takový obrázek v podobě tatínka hrajícího si s dětmi, jsem měla před očima při tvorbě esence. Ukazoval mi, jak naplněný čas lze trávit v naprosté jednoduchosti a prostotě. Ten příběh si můžete přečíst.

Jahodníky se rozrůstají skrze dlouhé výběžky z mateřských rostlin, na kterých vyrůstá dceřinná rostlina. Vytváří si tak společenství, ve kterých jsou vzájemně propojené a starší vyživují ty mladší. Květy jahodníku se rozvíjí postupně. Nespěchají všichni najednou a jahůdky tak dozrávají jedna po druhé. Jahody představují souplodí nažek na šťavnatém zdužnatělém květním lůžku.

Překvapivá je pevnost jahodníku. Stonky jsou pevné jako drátky. Vítr s nimi zatřese, ale neohýbá je. I květy samotné je nesnadné utrhnout. Naopak zralý plod vám téměř sám spadne do dlaně. 

Jahodník v sobě nese energii "všeho je dost, hojnost". Přináší poselství: "Nikdy nejsi sám. Výživa je tu pro tebe. Zázraky se dějí a všechno je možné."

  • pomáhá propustit omezující přesvědčení o tom, co můžeme dostat, o co můžeme žádat, co je možné a jak plný život můžeme žít.
  • ladí naše vnitřní přesvědčení na hojnost, která nemusí být spojena pouze s hmotnými statky, ale především s přijetím svobody žít život, jaký si přejeme.
  • může se projevit v tom, že si dovolíme požádat o pomoc a přijmout ji a přestaneme po sobě chtít všechno vyřešit sami a neobtěžovat druhé sebou samými.
  • pro někoho znamená změnu ve vztahu k jídlu, které přestane být náhražkou za emocionální nedostatek. To se může projevit v menší potřebě jídla co do kvantity, ale větší potřebě kvality výživy. Může zmírnit chutě na sladké, když jsou projevem nahrazování si lásky a sladkosti v životě.
  • dosycuje to, co nám chybělo v minulosti. 
  • přináší pohodu, pocit naplnění a spokojenosti sama se sebou. Můžeme pochopit, že dostávat od života to, co je v souladu s naším bytostným já, je přirozené.

Další informace: 

Zkušenosti lidí s používáním esence z jahodníku

Příběh vzniku esence z jahodníku

Jak esenci užívat

Objem: 50 ml

Složení: voda, hruškový destilát, vibrační výtažek z jahodníku. Alkohol je tu pro konzervaci.

Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

Jak ještě podpořit účinky Slunečních esencí

Sluneční esence - jejich účinky a propojenost