Esence z opletníku plotního

595 Kč / ks
Skladem

Opletník je bojovník se závislostí. Ukazuje nám, kde jsme urputní, kde svíráme, kde manipulujeme a pomáhá nám to sevření uvolnit a otevřít se více samostatnosti, plynutí a lásce.

Kategorie: Sluneční esence

Opletník velmi pravděpodobně dobře znáte, ale možná mu říkáte svlačec. I já jsem si původně myslela, že na zahradě bojuju se svlačcem :-) K tomu, jak esence vznikala, jsem psala krátký příběh.

Vlastnosti opletníku:

Opletník je plazivá rostlina, kterou málokdo chce mít ve své zahradě, protože ovíjí úplně všechno. Nejen menší rostliny, ale i stromky a dokonce i sám sebe. Svoji silou svírá a vahou zatěžuje. Zbavíte se ho jen velmi těžko, protože se umí rozmnožovat nejen ze semen, ale také z oddenků, zvládne i neúrodné půdy, umí prorůst na povrch i z velké hloubky a roste ohromujících až 20 cm za den. Zimu přečká pod zemí prostřednictvím oddenku a na jaře znovu vyrazí na povrch. Semena mají klíčivost i přes deset let. Zakořenit umí i samotná lodyha.

To vše svědčí o jeho neuvěřitelné vitální síle a schopnosti žít. Až by se dalo říct, že je svým způsobem urputný, ale to už je naše lidské hodnocení. Spíš bych řekla vytrvalý a nezdolný. On se prostě jen tak nevzdá.

Když vám však ovine plot, vytvoří krásnou zelenou stěnu s velkými bílými květy. Květy působí něžně, mají nálevkovitý tvar a včely je milují. Vlezou si na dno květu a tam udělají kolečko proti směru hodinových ručiček. Stejným směrem se ovíjí i lodyhy. Na rozdíl od lodyh, které jsou poměrně pevné, květy jsou křehké a utrhnete je velmi snadno.

V léčitelství se užíval jako povzbuzující prostředek na činnost hladkého svalstva a pohybu střev. Co stagnuje, umí rozproudit. Někdy až moc. Užíval se jako silné projímadlo a umí prý působit dost drasticky. Kromě toho podporuje tvorbu žluči, tlumí horečku a působí močopudně.

 

Účinky esence z opletníku: 

 • Povzbudí v tom použít svoji životní/tvořivou sílu a dovolit si "prorazit". 
  • To je účinek pro ty z nás, kteří jsou plaší a nechtějí obtěžovat druhé tím, co sami chtějí nebo si přejí. Mohou se pokoušet i nenápadně manipulovat s druhými, protože se neumí vyjádřit přímo, a mohou se bát odmítnutí, pohanění či shození toho, co by vyjádřili. Esence tedy podpoří v tom projevit se jasně s plnou silou a zacílením. 

   To je jedna strana mince. Na druhé straně pro ty z nás, kteří nerespektují hranice druhých a mají tendence je využívat, obtáčet si je a lézt ke svým cílům po zádech druhých, může toto jejich chování ukázat a vést k tomu, aby se naučili ke svým cílům používat pouze vlastní síly a s druhými spolupracovali za vzájemného respektu a úctě tak, aby jejich součinnost byla užitečná pro všechny.

  • Odhaluje, kde manipulujeme a zneužíváme druhé, abychom mohli najít nové způsoby samostatnosti a spolupráce.
  • Pomůže uvědomit si, kdy někoho spoutáváme, abychom mohli sevření povolit a dát prostor lásce.
  • Pomůže uvědomit si, kdy sama sebe spoutáváme, ohýbáme a připoutáváme se k něčemu, co už pro nás není vhodné. Můžeme se pustit a dát si prostor se projevit opravdově.
  • Velkým tématem opletníku je závislost. Urputná snaha se na někoho nebo něco pověsit, abychom nemuseli cítit to, co si v sobě neseme a abychom nemuseli dospět a postarat se o své potřeby sami.
  • Podporuje dynamiku a rychlost. Rozproudí, co stagnuje.

  Další informace: 

  Příběh vzniku esence z opletníku

  Jak esenci užívat

  Objem: 50 ml

  Složení: voda, ovocný destilát, vibrační výtažek z opletníku. Alkohol je tu pro konzervaci. 

  Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

  Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

  Bára Zumotová

  Jak ještě podpořit účinky Slunečních esencí

  Sluneční esence - jejich účinky a propojenost