Esence z osiky obecné

595 Kč / ks
Skladem

Osika je strom plný jemnosti, který nás učí vnímat svoji vlastní křehkost a potřebu jemného, trpělivého zacházení se sebou samými, kdy právě laskavost k sobě a respekt k tempu, které potřebujeme, je tou nejrychlejší cestou ke změně.

Pracuje s našimi strachy a nejistotou. Pomáhá nám je přijmout a uvolnit se ze sevření pocitu, že musíme být dokonalí.

Osika nám pomáhá přijmout věci tak, jak jsou a dovolit si jít do toho, i když si myslíme, že ještě nejsme dokonale připraveni a nemáme dost informací.

Pomáhá nám v našem tvoření najít lehkost, hravost a radost.

Kategorie: Sluneční esence
Třese se jako osika!
To mi blesklo hlavou jedno ráno hned po probuzení a já už měla jasno, jaká bude další esence. Je speciální v tom, s jakou naléhavostí a jak rychle byla vytvořena a je tu proto, aby nám pomohla v současné době, kdy padlo mnoho jistot a setkáváme se s velkou mírou nejistoty a obavami.
 
Osika má spoustu úžasných vlastnosti, a přitom o nich málokdo ví. Je totiž nenápadná, neokázalá, ale když se na ni zaměříte, budete okouzleni. To vnímám jako její hlavní poselství. Učí nás vystoupit z šedé zóny naší nenápadnosti a zazářit ve své síle a podstatě. Jde na to velmi jemně, stejně jako je jemná ona sama a pomáhá nám přijmout naše obavy, strachy a nejistoty, které nám brání se zaskvět.
 
Netušila jsem, proč právě v tomto období celorepublikové karantény, jsem byla tolik pobízena vyrobit novou esenci, ale když jsem pochopila, že to bude osika, začalo to dávat smysl. Byli jsme v období velké nejistoty. Mnoho lidí vnímalo obavy, nejistotu a vnitřně se třáslo, co bude dál a zda-li to zvládnou. Věřím, že ano a osika nám s tím může pomoci. Jen na sebe být jemní a dovolit si, že když jsme nejistí, tak často nevíme. Hodně věcí je pro nás nových a ještě mnoho nového přijde. 
 
Přemýšlela jsem o tom, proč v tomto období přišla právě osika a ne třeba dub, ale pochopila jsem, že nyní nejde o to být silným bojovníkem jako dub, který použije svoji sílu na svoji obranu. Nyní jde o přijetí nejistoty, svého strachu z neznámého a nalezení klidu a vnitřní síly. Osika nám pomáhá přijmout věci tak, jak jsou a dovolit si jít do toho, i když si myslíme, že ještě nejsme dokonale připraveni a nemáme dost informací. Pomáhá najít odvahu jít do zcela nových situací, kterých jsme se báli, že v nich neobstojíme a prožít radost z toho, že můžeme a jde to. Třeba ne tak dokonale, jak jsme si představovali, že by to mělo být, ale funguje to a my v tom můžeme prožít radost, protože jsme si to dovolili udělat. 

Vlastnosti osiky: 

Květy osiky vypadají jako nenápadné šedé housenky v myším kožíšku, ale zdání klame. :-) I když je to strom velmi nenápadný, když se na něj podíváte pozorněji, zjistíte, jak je krásný. Jeho listy postupně dospívají a mění tvar, až se stávají téměř dokonale kulatými a na podzim září zlatými barvami.
Ukazuje to na úžasnou transformaci, kterou můžeme projít, když si dovolíme projít změnou, postupně si zvykat a ukazovat své kvality, až se z té housenky proměníme v motýla.

Osika je strom plný jemnosti, který nás učí vnímat svoji vlastní křehkost a potřebu jemného, trpělivého zacházení se sebou samými, kdy právě laskavost k sobě a respekt k tempu, které potřebujeme, je tou nejrychlejší cestou ke změně.

Říká se: Třese se jako osika.
Ano, tohle osika umí a my se většinou stydíme za svoji nejistotu a projevy strachu. Tím na sebe vytváříme obrovský tlak. Mohli bychom se naučit svoje rozrušení přijmout a najít v něm nový rozměr - nadšení a vzrušení. 

Život může být těžký, i lehký. Můžeme si vybrat, že budeme změny a všechnu nejistotu s nimi spojené brát jako dobrodružství. Ano, nevíme, co nás čeká. Bude potřeba se přizpůsobit ještě mnoha změnám, ale máme na to všechny schopnosti, které potřebujeme a to nové se můžeme naučit a můžeme si dovolit být při tom nejistí.

Když jsem esenci vytvářela, nejvíc jsem vnímala mazlivou a družnou povahu osiky. Osika je tzv. pionýrskou rostlinou a jako první osidluje nehostinná místa. Dokonce se říká, že tato místa uzdravuje a připravuje nové prostředí pro další druhy stromů. Osiky většinou nerostou osaměle. Mívají hluboké kořeny a množí se skrze výmladky. Vytváří tedy takové osikové společenství. Její povaha je opravdu velice družná. Měla jsem tendenci ji opakovaně objímat a cítila jsem u toho velikou vnitřní radost a veselí. Má velmi hebkou kůru, jejíž dotek vás ani lehce neškrábne.

Účinky esence z osiky:

  • pomáhá se vyrovnat s vlastní nejistotou a strachem. Dodává sebedůvěru. Proměňuje náš vnitřní třes na radostné očekávání a vzrušení z možnosti se projevit, ukázat sebe a své schopnosti. Působí na strachy, že nejsme dost dobří, dost připravení, dost dokonalí.
  • v těžkých časem pomáhá najít vnitřní klid a sílu, i když máme pocit, že vnější okolnosti jsou příliš náročné a nevypočitatelné a myslíme si, že ještě nejsme připravení je zvládnout. 
  • pomáhá uvědomit si, že nejsme sami. Máme okolo nás mnoho bytostí, se kterými jsme v propojení a můžeme se součástí společenství stát, když si dovolíme více se projevit a propojit svoje schopnosti.
  • osika nese energii přátelství. Podporuje nás v otevřenosti a ochotě být si s lidmi blíž. Jak psychicky, tak fyzicky. 
  • máme-li strach z doteku a jsme strnulí, pomůže uvolnit se a začít si dotek užívat.
  • přináší do našeho vědomí potřebu jemnosti a laskavosti k sobě. Nejsme stroje, ani drakobijci. Potřebujeme se sebou zacházet jemně a s laskavostí.

Další informace: 

Zkušenosti s používáním esence z osiky

Příběh vzniku esence z osiky

Jak esenci užívat

Objem: 50 ml

Složení: voda, hruškový destilát, vibrační výtažek z osiky. Esence voní spíše po hruškách, ne po osice. Alkohol je tu pro konzervaci.

Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

 

 

Jak ještě podpořit účinky Slunečních esencí

Sluneční esence - jejich účinky a propojenost

Video o tom, proč v období karantény přišla právě esence z osiky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení