Esence z řebříčku obecného

595 Kč / ks
Skladem

Řebříček - žebříček do nebe.

Je takovým duchovním průvodcem, který nás učí samostatnosti a podporuje naši vnímavost a intuici.

Spojuje s moudrostí, kterou si neseme v sobě a upevňuje nás v pochopení, že svou vlastní zkušenost a cestu potřebuje každý z nás a každý z nás to může potřebovat prožít trochu jinak a je to v pořádku.

Kategorie: Sluneční esence

Vlastnosti řebříčku:

Řebříček má dlouhý, pevný stonek s listy, které vypadají jako malý žebříček s jednotlivými stupínky, po kterých můžeme vystoupat až na obláček bílých květů s žlutooranžovým středem. Ten je tak nepatrný, že jste si ho možná nikdy ani nevšimli.

Listy jsou tmavě zelené a jsou kladeny střídavě jako stupínky. Připomínají, že procházíme našimi životními lekcemi postupně. Nic nelze přeskočit a vše má svůj smysl. Když vylezeme až nahoru, dojdeme k pochopení.

Ale je to proces, cesta trvající celý život. To je informace, kterou nám řebříček zprostředkovává.

Učí nás, že pochopení dojdeme jen postupnými krůčky. Je to vidět nejen na listech, ale i v květenství.

Květy jsou kladeny postupně nahoru směrem ke středu a tento princip se opakuje i na každé snítce kvítků - ty jsou tvořeny nejčastěji 3 kvítky. Každý kvítek má 5 okvětních lístků a uprostřed asi 4 kalíšky a 1 žlutooranžový střed. Okem je to velmi obtížně rozeznatelné.

Podobné je to  i s vůní řebříčku. Ucítíte ji, až když se rostliny dotknete a jemně promnete mezi prsty.

Nelze dojít pochopení (moudrosti) bez toho, že byste šli blíž, do hloubky. Opravdu se dotkli - prožili vlastní zkušenost.

Každý jednotlivý kvítek řebříčku připomíná pohár - pohár moudrosti a pochopení, ze kterého se můžeme napít, když budeme poctiví a trpěliví.

Zajímavé je, že rostlina je velmi suchá. Málo vody může poukazovat na málo jinu a převahu jangu. Řebříček vnímám jako propojení s mužským, jangovým principem a s Bohem. 

Každá rostlinka roste zvlášť, byť je obklopená těsnou společností mnoha dalších. Stejně tak každý člověk potřebuje ke svému poznání dojít sám, svým tempem a svojí cestou. Jiní ho mohou inspirovat, něco ukázat, ale nemohou za nás rozhodovat, jak máme žít. My, každý sám za sebe, jsme mistrem a tvůrcem svého života. Se vší zodpovědností a také svobodou, kterou to přináší.

Příběh o tom, jak jsem esenci z řebříčku vyráběla.

  • pomáhá pochopit, že moudrost života přichází postupně. Nelze spěchat a je zcela nesmyslné hnát se za osvícením. Je třeba jít svým tempem krok po kroku a tak je to v pořádku.

  • učí, že hluboké poznání nepřichází při letmém a povrchním zájmu. Ponořte se, poznávejte, dejte všemu dostatek času. Není třeba spěchat, a dokonce to ani nepomáhá.

  • pomáhá pochopit, že k vlastnímu poznání si každý musí dojít sám. Nelze očekávat, že to udělá někdo za nás nebo že někdo jiný ví lépe než my, jak bychom měli žít svůj život.

  • podporuje naladění se a získávání informací. Někdo by řekl z vlastního nitra a někdo ze zdroje. Nechávám to na vás, co je vám bližší :-)

  • uvědomění, že i uprostřed všeho okolo si můžeme zachovat vlastní integritu a svůj vnitřní svět.

  • Řebříček podporuje samostatnost a svébytnost našeho uvažování a životního nastavení v aktuální přítomnosti, kdy současně můžeme být součástí celku. Abychom byli moudří a mohli žít dle vlastních přesvědčení, nemusíme odcházet do samoty a být poustevníky. Žití v souladu se sebou v reálném, praktickém životě s lidmi okolo sebe je to největší umění.

Krátce řečeno řebříček je takový duchovní průvodce.

Další informace:

Zkušenosti lidí užíváním esence z řebříčku

Příběh vzniku esence z řebříčku

Jak esenci užívat

Objem: 50 ml

Složení: voda, hruškový destilát, vibrační výtažek z řebříčku. Alkohol je tu pro konzervaci.

Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.  

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

 
 
 

Jak ještě podpořit účinky Slunečních esencí

Sluneční esence - jejich účinky a propojenost