Esence z vrby smuteční

595 Kč / ks
Skladem

Vrba je takový Fénix rostlinné říše. Dokáže znovu povstat i ze suchého proutku.

Esence z vrby má v sobě energii smutku, bolesti a ztráty, ale také energii vzkříšení. Schopnost znovu se zvednout, i když jste byli sraženi na kolena a měli pocit, že není možné znovu vstát.

Vrba v sobě nese také lehkost. Právě proto, že umí začít znovu, když se něco pokazí, tvoří s lehkostí a vědomím, že v případě potřeby prostě začne od začátku.

Vlastnosti vrby:

Smuteční vrba, nebo také vrba náhrobní má křehké, pórovité dřevo, křivolace rostoucí větve, z nichž těžce dolů visí větvičky, které jako by nemohla unést. Stejně tak těžké může být nosit v sobě smutek.

Když ale zavane vítr, větvičky se lehce houpají ve větru a vlají jako dívčí vlasy. I my můžeme přijmout tuhle lehkost do života a nechat odvát minulost a to, co nás tíží.

Vrba je naprosto jedinečná v tom, že dokáže znovu vyrůst i ze suchého proutku, kousku špalku nebo starého pařezu. Její síla je nezdolná. Zas a znovu roste dál a nese v sobě naději na obnovu. Klidně si počká, dokud nemá vhodné podmínky. Nespěchá. Je trpělivá.

Když se na to budeme dívat z pohledu biblického příběhu Ježíše, pak je to naději na zmrtvýchvstání a to vrba umí dokonale. Nebylo náhodou, že mě vrba oslovila právě na Bílou sobotu, tedy na den po ukřižování Krista. Bylo to pro mě velkým překvapením, protože jsem neměla v úmyslu vyrábět esenci, ale tentokrát se mnou pohled na její rozkvetlou krásu zatřásl tak, že jsem rychle pochopila, že dnes zůstávám doma, ruším předchozí plány a budu vyrábět esenci.

Zajímavé je, že na tomto druhu vrby rostou pouze samčí květy. Ona sama jako celek má však velmi jinovou povahu. Vnímám to tak, že její náruč je otevřená pro jangovou energii.

Vrby jsou nesmírně vitální, života schopné a svůj život obnovující, ale úplně jinak než mák. Mák má v sobě životní energii, která více souvisí se sexualitou a má ohnivou povahu.

Účinky esence z vrby:

  • I když máme pocit, že jsme byli sraženi na kolena a není možné se zvednout, vrba ukazuje, že vždycky můžeme znovu povstat a jako Fénix z popela obnovit své síly
  • Podporuje naši trpělivost a ochotu počkat na vhodný okamžik, kdy se postavíme a ukážeme, co v nás je
  • Hojí srdce zasažené bolestí a smutkem, který může být extrémní, ale i ten můžeme postupně překonat
  • Učí nás nezastavit se, nevzdat se a hledat nové cesty, kudy může proudit život

 

Další informace: 

Příběh vzniku esence z vrby

Jak esenci užívat

Objem: 50 ml

Složení: voda, ovocný destilát, vibrační výtažek z vrby. Alkohol je tu pro konzervaci. 

Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová